fbpx
soundpets free2 classic

Soundpets Free2 Classic – test, recenzja, opinie

Pozycjonowanie rynkowe
Free2Classic pozycjonowane są przez producenta w kategorii po prostu TWS, czyli słuchawki bezprzewodowe codzienne. I ma to sens, skromna cena, pojemne baterie super lekkich 5 gramowych słuchawek i jeszcze pojemniejszy akumulator w przenośnym futerale z tworzywa sztucznego wystylizowanego na skórę. Słuchawki są proste, funkcjonalne, dobrze wykonane i zawierają najważniejsze nowoczesne technologie, które każda para TWS mieć powinna.

Soundpets Free2Classic podłączysz pod:

 • smartfona z Bluetooth
 • laptopa z Bluetooth
 • konsoli do gier z Bluetooth
 • przenośnego odtwarzacza z Bluetooth
 • zegarka z Bluetooth i aplikacją odtwarzającą muzykę

Technikalia
Free2Classic korzystają ze sprawdzonego chipsetu Jerry 6973D4. Oferują połączenie w standardzie Bluetooth 5.1 i obsługę wszystkich nowoczesnych profili w ramach tej technologii. Dla niezorientowanych – to właśnie profile Bluetooth pozwalają na dwustronną komunikację między urządzeniami odpowiedzialną np za przełączanie utworów, pauzę, obsługę wybierania głosowego itd.

Za brzmienie odpowiadają 6-milimetrowe membrany z biokomponentów. Zapewne z pulpy papierowej, co odpowiadałoby brzmieniu, jakie słuchawki generują. Ci, którzy mają doświadczenia z kolumnami stereo wiedzą, że używanie membran tego typu to zapowiedź bardzo dobrego i bardzo naturalnego brzmienia.

Zostało nam wyjaśnienie co właściwie oznacza ten przedrostek bio. Otóż nie oznacza to, że membrana została wyprodukowana z włókien prawdziwych drzew. Jest to materiał wyprodukowany w laboratorium poprzez namnażanie komponentów organicznych dzięki pracowitym bakteriom. Produkcja membrany nie zmniejsza liczby drzew na świecie, a sam produkt jest biodegradowalny. A więc tak naprawdę mamy do czynienia z membraną z eko-komponentów.

Każda słuchawka została wyposażona w mikrofon z metalową siateczką zabezpieczającą przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem urządzenia.

Brzmienie
F2C to słuchawki, które są bardzo trudne w ocenie. Pierwszy kontakt z nimi jest więcej niż zaskoczeniem. Czy ja dobrze słyszę? Ktoś zrobił dokanały, które grają liniowo z ciepłą barwą? A może mam w uszach hybrydową lampę? No nie, Urbanem nie jestem – nie ten rozmiar.

Bas: Bas jest krótki, szybki, punktowy, nieodzywa się niepytany. Jest przy tym muzykalny, nie ma w nim grama suchości. Ma zróżnicowaną fakturę, bije od niego lekkie ciepełko, które jest szczyptą muzykalności.

Wysokie: są wycieniowane, aby uniknąć wszelkich wyostrzeń, przez co słuchawki nie są mistrzem przestrzenności, ale krainą łagodności. Instrumentom brakuje finalnego wybrzmienia w przestrzeni. Dlatego słuchanie na nich dużych orkiestrowych składów nie jest audiofilskim siódmym niebem.. Przy czym stereofonia jest znakomita, słuchawki akcentują scenę bardzo szeroko. Rozłożenie instrumentów robi wrażenie w tej cenie – bliżej mu do kolumn, niż do słuchawek, szczególnie dokanałówek.Jeśli chciałbyś dojrzałą stereofonię zamiast efekciarstwa – Free2Classic to jest to, czego szukasz.

Średni: rządzą ciepłości, barwność. plastyka. Wokal jest pięknie wpleciony w scenę. Srednie tony płyną pod rękę z resztą pasma. Nie ma tutaj mowy o wyraźnym odcięciu czy wypchnięciu średnich tonów do przodu ponad miarę.

Ułożenie poszczególnych pasm to małe rękodzieło inżyniera odpowiedzialnego za strojenie. Dojrzałość grania tych słuchawek to zwycięstwo profesjonalizmu nad efekciarstwem. Przebijając się testowanym sprzętem przez kolejne gatunki muzyczne zazwyczaj jestem w stanie stwierdzić, w których sprawdzają się lepiej, a w których gorzej.

Ten przypadek jest beznadziejny – Free2Classic grają dobrze wszystko, zawsze i wszędzie. Nigdy nie daja fajerwerków w postaci laserowej przestrzenności ani wstrząsającego basu. Zawsze grają niesamowicie kompetentnie, muzykalnie, wciągająco ale nigdy nie przekraczają granicy dobrego smaku. Są to słuchawki wybitnie długodystansowe – nie męczą, pozwalają skupić się na innych czynnościach, a kiedy zechcemy poświęcić im chwilę czasu, szybko wciągają w wir muzyki.

Komu polecamy:

 • osobom, które szukają słuchawek o naturalnym, zrównoważonym dźwięku, ponieważ słuchają rozmaitej muzyki
 • każdemu, kto lubi spędzić w słuchawkach cały dzień
 • audiofilom z wężem w kieszeni – polubicie to łagodne, naturalne brzmienie za grosze

Warto sparować z:

 • wszystkim co ma Bluetooth i może odtwarzać muzykę

 

Funkcjonalność:

 • 8 godzinna praca na jednym ładowaniu
 • futerał z zapasem energii na 30h grania
 • kontrola dotykowa (bez przycisków)
 • wodoodporność IPX5
 • Bluetooth 5.1

Konkurencja:

 • dźwiękowo są bezkonkurencyjne w tej cenie, funkcjonalnie na papierze każde słuchawki Bluetooth są podobne

 

Chcesz nas wesprzeć? Kupuj u naszego reklamodawcy.

https://avstore.pl/

Zalety

 • uniwersalne łagodne ale dynamiczne i przejrzyste brzmienie
 • superlekkie i bardzo wygodne
 • relacja ceny i brzmienia – bomba!
Wady

 • dotykowe sterowanie