fbpx

Recenzja słuchawek bezprzewodowych dokanałowych Brainwavz Blu-Delta

Nowa, bezprzewodowa propozycja firmy Brainwavz to – jak zapewnia producent – połączenie brzmienia popularnego modelu Delta i technologii Bluetooth znanej z serii BLU. W ten sposób powstały dokanałówki Delta BLU, które są oferowane razem z pełnym zestawem potrzebnych akcesoriów.




Dane techniczne




Przetwornik: Dynamiczny, neodymowy, 8mm
Konstrukcja: Dokanałowe, zamknięte
Profile BT: A2DP, AVRCP, HSP, HFP
Mikrofon: Tak
Czas rozmowy: około 8 godzin
Max. czas czuwania: ok. 100 godzin
Czas ładowania: 1.5 – 2 godziny




Konstrukcja Brainwavz Blu-Delta





W komplecie otrzymujemy kabel USB/micro USB, trzy pary silikonowych tipsów, pianki Comply T-400, rzep do spięcia słuchawek, instrukcję i typowe dla Brainwavz porządne, sztywne etui zamykane na zamek błyskawiczny. Dodatkowo na przewodzie między kopułkami znajduje się ściągacz i plastikowy klips, którym można przypiąć kabel do ubrania.








Wygląd słuchawek to – oprócz oczywistych modyfikacji wynikających z braku kabla – w zasadzie powtórzenie designu Delt. Kopułki wieńczą czerwone elementy z logo, oznaczenia stron są białe i wyraźnie widoczne. Łączenia zabezpieczono dodatkową warstwą gumy a dość spory sterownik jest jednocześnie miejscem, gdzie znajduje się bateria. To wyraźna zmiana, tym razem w stosunku do wcześniejszych modeli bezprzewodowych Brainwavz, gdzie akumulator umieszczony był w jednej z kopułek. Dzięki takiemu rozwiązaniu, słuchawki są drobniejsze, lżejsze i stabilniej trzymają się ucha – to dobra wiadomość dla osób, które zamierzają używać Delt BLU podczas uprawiania sportu. Słuchawki zapewniają dobrą izolację od niechcianych hałasów, jeśli ktoś ma problem z dopasowaniem silikonowych tipsów, można wypróbować pianki, dopasowujące się do kształtu kanału.








Użytkowników dokanałówek Bluetooth tej firmy z pewnością ucieszy fakt, że tym razem znacznie wydłużył się czas pracy sprzętu – w pełni naładowana bateria powinna wystarczyć na osiem godzin odsłuchu a czas czuwania modelu wynosi (dane producenta) 100 godzin. Parowanie Delt z różnymi urządzeniami przebiega bez problemu i zajmuje kilkanaście sekund. Zasięg słuchawek to, podobnie jak wielu innych modelach bezprzewodowych, dziesięć metrów.








Odsłuch





Delty BLU nie rozczarują osób, którym podobała się sygnatura przewodowej wersji tych słuchawek. To rozrywkowe brzmienie ze sporą ilością niskich tonów, które potrafią się odezwać nasyconym, pełnym dźwiękiem i zrealizować nawet partie na granicy subbasu. Podobnie jak w opcji po kablu, łączą one moc i niezłą precyzję. Pomimo sporej ekspozycji basu, całość pozostaje czytelna, bez wrażenia zamazania i mułu. Jeśli ktoś obawia się, że uliczny hałas zmieni przyjemnie pulsujący bas w cienką, ledwo snującą się nić, Delty BLU będą miłym rozczarowaniem. Docenią to osoby biegające, które poszukują muzycznego dopalacza i motywacji do pokonywania kolejnych kilometrów. Jednak w cichych pomieszczeniach energetyczny i angażujący bas na dłuższą metę może być nużący, zwłaszcza dla użytkowników ceniących łagodniejsze proporcje.





Średnica lekko umyka pod basowym naporem, ale nie na tyle, żeby wokale zniknęły z centrum lub stały się nieczytelne. Głosy odzywają się przyjemnie, ciepło, dość bezpośrednio i prowadzą uwagę słuchacza. Kontakt z nim jest satysfakcjonujący, choć w utworach, które nastawione są przede wszystkim na wokal, brakuje wyeksponowania tych partii i oddania im wystarczająco dużo miejsca.





Wysokie tony to bezpiecznie wyznaczone proporcje, wprowadzające jasność i umożliwiające poprawną realizację charakterystyki instrumentów, ale bez bardzo rozwarstwionej struktury i tendencji do przekazywania wszelkich detali. Postawiono tu raczej na spójność przekazu niż jego zróżnicowanie.





Nowoczesna muzyka elektroniczna nie zmieniła się w falę niekontrolowanego basu, choć trzeba przyznać, że w tej konfiguracji (house, dance, electro plus Delty) ilość niskich tonów ucieszy użytkowników, którym nie przeszkadza natrętnie pierwszoplanowy bas. Zadowoleni powinni być słuchacze rocka i jemu pokrewnych, niskie tony przyjemnie dociążają przekaz i stanowią mocne oparcie dla gitarowych brzmień.





Podczas odsłuchu różnych gatunków partie instrumentów nie nachodziły na siebie i tworzyły uporządkowany obraz. Część z nich – dotyczy to przede wszystkim instrumentów akustycznych, np. kontrabasu – zabrzmiało mało naturalnie, w trochę podpompowany sposób, co szczególnie przeszkadza w jazzie i małych składach (trio, kwartet).




Zastosowanie





Bezprzewodowe Brainwavzy to słuchawki uniwersalne, odpowiednie zarówno do uprawiania sportu, jak i spacerów. W każdym przypadku zapewnią angażujący i energetyczny przekaz, dobrze odizolują od ulicznego hałasu. Sprzęt nie wymaga dodatkowego wsparcia – wystarczy smartfon i krótka chwila na nawiązanie połączenia przez Bluetooth.







Podsumowanie





Delty BLU są udanym połączenie brzmienia, które sprawdziło się w modelu przewodowym i technologii uwalniającej użytkowników od kabla. To także dobry stosunek jakości do ceny, Brainwavzy kosztują około 200 złotych, co sprawia, że z pewnością będą konkurencją dla wielu droższych modeli innych firm.  






Ocena czyli krytyka AudioKrytyka

zalety

+ kompletny zestaw akcesoriów, w tym sztywne etui i pianki Comply
+ wydłużony czas pracy na baterii w stosunku do wcześniejszych wersji dokanałowych
+ wygodne, lekkie
+ przyjemne, angażujące brzmienie

Wady

– ekspozycja basu nie dla wszystkich użytkowników
– dość płaska scena


audiocore

Podziękowania dla sklepu Słuchawkomania.pl za udostępnienie Brainwavz Blu-Delta do recenzji!