fbpx

Recenzja Odtwarzacza Sieciowego Audio Pro Link 1

Szwedzka firma Pro Audio wychodzi na przeciw oczekiwaniom tych użytkowników sprzętu, którzy, po pierwsze, nie lubią kilometrów kabli w domu, po drugie, planują u siebie instalację typu multiroom. Wielostrefowy system sprawia, że urządzenia w poszczególnych pokojach mogą grać tę samą muzykę lub pracować niezależnie i są zarządzane przez jedną, wygodną aplikację. Właśnie do takich zadań zaplanowano sieciowy odtwarzacz Link 1.

 

Dane techniczne

 

Sieć: WiFi (2,4 GHz, 802.11 b/g/n), Ethernet
Wspierane formaty: MP3, WMA, AAC, FLAC, Apple Lossless
Streaming: Audio Pro Multiroom, Spotify Connect, AirPlay
Wejścia analogowe: mini jack 3,5mm
Wyjścia audio: Optyk Toslink, mini jack 3,5mm
Wymiary: 105 x 105 x 29 mm

 

Sprzęt jest niewielkich rozmiarów, okrągła, szara obudowa (z gumowym spodem, zapobiegającym przesuwaniu się Link 1 po półce) ma średnicę o długości około 10 centymetrów – ten element zestawu audio ma wtopić się w mieszkalne tło i być jedynie łącznikiem między elementami całego układu.

 

Link1

 

Na wierzchu umieszczono logo i dwie podświetlane ikony informujące o połączeniu Link 1 do sieci Wi-Fi i zasilaniu, z tyłu znajduje się wyjście optyczne, AUX, przycisk do nawiązywania połączenia z siecią i wejście na kabel typu Ethernet. Urządzenie współpracuje z Androidem i iOS, do sterowania całym domowym systemem można z powodzeniem użyć zarówno smartfonów, jak i komputera czy tabletu.

 

Do zestawu dołączono komplet przewodów oraz instrukcję – niestety bez polskiej wersji językowej, co w przypadku sprzętu, który wymaga różnego rodzaju podłączenia i konfiguracji jest sporym niedopatrzeniem. W broszurze co prawda znajduje się obrazkowa wersja całego procesu, ale dla osób, które nie są wprawione w zabawach ze sprzętem audio, zdecydowanie przydałoby się tłumaczenie tekstu.

 

Link 1

 

Zamierzeniem Audio Pro było stworzenie rozwiązania, które scentralizuje wszystkie muzyczne punkty w domu i będzie maksymalnie funkcjonalne. Służy do tego aplikacja, z poziomu której wybiera się głośnik, pracujący w danym pomieszczeniu. Dodatkowo, możliwości ustawień jest tu całkiem sporo – od korektora, przez zapisywanie stacji radiowych i funkcji sleep time, która zakończy odtwarzanie w zaprogramowanym czasie. Co istotne, Link 1 to także streaming sygnału – w opakowaniu znajduje się krótki przewodnik po aplikacji Spotify Connect, wbudowanej w produkt Audio Pro.

 

Bardziej wymagających słuchaczy z pewnością ucieszy fakt, że urządzenie wspiera bezstratne formaty audio, takie jak Flac (współpracuje także z mp3, WMA, AAC, Apple Lossless).

 

Podsumowanie

 

Link 1 to estetyczne, proste w obsłudze i dające sporo możliwości połączenia uzupełnienie rozbudowanego systemu domowych głośników i szansa na wyeliminowanie z przestrzeni sporej części tradycyjnego okablowania. Minusem całej propozycji Audio Pro może być dla części użytkowników cena, bo sam sprzęt opisywany wyżej to koszt około 500 złotych.

 

 

Link 1
 

Ocena czyli krytyka AudioKrytyka

 

Zalety

+ dostosowanie do nowoczesnych sposobów słuchania muzyki (streaming)
+ umożliwia funkcjonalne uporządkowanie domowego audio
+ podłączenie przez Wi-Fi (lub kabel ethernet)
+ wygodne sterowanie aplikacją

Wady

– stosunkowo wysoka cena