fbpx

Recenzja Głośnika Audio Pro Addon C10

Audio Pro Addon C10 to większy odpowiednik C5 – wielofunkcyjnego sprzętu, który szwedzki producent proponuje wszystkim osobom minimalizującym zestaw audio i poszukującym kompaktowych, nowoczesnych rozwiązań.

 

Dane techniczne

 

Moc wzmacniacza: cyfrowy wzmacniacz klasy D, 80W
Głośniki wysokotonowe: 2 x 0,75″ kopułka tekstylna
Głośniki niskotonowe: 1 x 5,25″
Pasmo przenoszenia: 45 – 22.000 Hz
Częstotliwość graniczna: 2500 Hz
Bluetooth: 4.0
Regulacja głośności: TAK
Wejścia: 2xRCA liniowe, mini-jack 3.5mm
Wyjścia: RCA-subwoofer, USB
Wymiary: 166 x 320 x 180 mm

 

Budowa Audio Pro Addon C10

 

Wizualnie C10 jest bliźniaczo podobny do C5 – różni się jedynie wymiarami i drobnymi detalami (kolor panelu z przyciskami), ale to ten sam projekt utrzymany w minimalistycznym stylu i stonowanej kolorystyce. Do wyboru użytkowników są trzy wersje kolorystyczne sprzętu: biała, szara i czarna, wszystkie zmatowione, z błyszczący, metalowym panelem na górnej ściance. Nóżki, przymocowane na spodzie są asymetryczne: większe z przodu, mniejsze z tyłu, dzięki czemu zmienia się kąt ustawienia C10 (lekko ku górze) i nawet, jeśli głośnik stoi poniżej linii ucha, nie ma się wrażenia, że dźwięk ucieka w podłogę.

 

Addon C10

 

Oba głośniki Addon są odpowiedzią na potrzeby typowych, współczesnych słuchaczy, którzy porzucili płyty CD, rozbudowane zestawy audio i oczekują rozwiązań jednocześnie: możliwie miniaturowych i wielofunkcyjnych. Jeśli należy się do tej grupy, propozycja Audio Pro będzie znakomitym wyborem, bo sprzęt umożliwia tradycyjne łączenie z różnymi źródłami po kablu oraz bezprzewodowy przesył Bluetooth i bezpośredni streaming/podłączenie C10 do sieci. Dla swoich klientów producent przygotował też aplikację, za jej pośrednictwem można korzystać z dobrodziejstw Spotify i playlist tworzonych w serwisach internetowych.

 

Addon C10, wraz ze swoim mniejszym odpowiednikiem, zostały zaplanowane jako wyposażenie domu w systemie typu multiroom. Tak, by zarządzać odtwarzaniem muzyki w różnych punktach przy pomocy aplikacji i móc swobodnie słuchać ulubionych nagrań, poruszając się po pokojach.

 

Jednak wydaje się, że najistotniejszą opcją, jaką daje zaopatrzenie się w C10, jest możliwość ustawienia w niewielkim mieszkaniu sprzętu, który zapewni porządną porcję muzyki a nie tylko pozbawiony basu szmer w tle.

 

Odsłuch

 

Dzięki konstrukcji bass reflex, Addon C10 potrafi zagrać zaskakująco pełnym i mocnym dźwiękiem, który nie pozostawia poczucia niedosytu i zbytniego odchudzenia przekazu w dole. Niezależnie od stylistyki bas jest mocny, dociążony i nie znika z pola słyszenia, oferując rozrywkową, angażującą charakterystykę. Równie dobrze odzywa się tu gitara basowa, elektroniczna stopa czy syntezatory. Tym samym sprzęt może z powodzeniem funkcjonować samodzielnie i zastąpić duże audio w miejscach, gdzie nie ma warunków czy zapotrzebowania na pełen zestaw.

 

Wokale potrafią zagrać blisko, intymnie, przyciągać uwagę słuchacza i prowadzić ucho przez pozostałe instrumenty. Jest dla nich wystarczająco dużo miejsca, żeby nie ginęły w fakturze. Przy czym, co dość oczywiste przy urządzeniu o tych wymiarach, C10 nie stawia na wierność przekazu i oddanie każdego szczegółu – Audio Pro miało udany, konsekwentnie zrealizowany pomysł na ciepłe, nasycone brzmienie.

 

addon c10

 

Słuchaczom, którzy do tej pory używali układu, składającego się z dwóch kolumn początkowo może trochę doskwierać fakt, że muzyka dostarczana przez C10 jest przywiązana do wąskiego wycinka przestrzeni i dobiega z jednego punktu. W przeciwnej sytuacji będą za to osoby, które do tej pory korzystały jedynie z niewielkich głośników Bluetooth – zmiana będzie spektakularna. W miejsce dość umownego przekazu (gdzie sporo rzeczy trzeba sobie „dopowiadać”), tu muzyka pojawi się w całej rozciągłości.

 

Wyraźnie zaznaczony bas wpływa na odbiór pozostałych składowych, zmiękcza i zaokrągla dźwięk, ale bez odbierania mu przejrzystości i klarowności. W towarzystwie C10 nie doświadczy się ostrych wybić, hałaśliwej gitary czy syczących wokali, słychać, że projektując Addony Audio Pro położyło nacisk na stworzenie spójnej całości a nie sprzętu, który zaznaczy każdy detal w miksie. Zresztą, przy urządzeniu tej wielkości byłoby to raczej niemożliwe.

 

Zastosowanie

 

Audio Pro Addon C10 wystarczy do słuchania muzyki w pokoju średniej wielkości i wszystkich miejscach, gdzie przyda się kompaktowy sprzęt, do którego wystarczy smartfon/komputer i dostęp do Internetu (biuro, gabinet, mały sklep itp.).

 

Podsumowanie

 

Niezależnie od tego, że wymagający słuchacze i audiofile, dbający o każdy element zestawu audio i jak najlepszą jakość plików, będą się zżymać na sprzęt, gdzie sama już konstrukcja – miniaturowe wymiary – uniemożliwia wierne, pełne oddanie nagrań, trzeba mieć świadomość, że istnieje grupa odbiorców zainteresowana zestawem audio, zapewniającym przede wszystkim codzienną obecność muzyki podczas wykonywania różnych innych czynności. I właśnie do takich osób adresowano Addon C10. Warto go polecić tym bardziej, że akurat w tym przypadku dźwiękowy kompromis wcale nie uwłacza dobremu smakowi.

 

 

addon c10
 

Ocena czyli krytyka AudioKrytyka

 

Zalety

+ znakomity design
+ jakość wykonania
+ wielofunkcyjność
+ niewielkie wymiary
+ wyraźny, mocny bas
+ można podładować z niego telefon za pomocą kabla USB
+ angażujące, klarowne brzmienie

Wady

– nie ma wbudowanych akumulatorów

Addon C10