fbpx

Recenzja bezprzewodowych słuchawek My Sound Speak Air

Speak Air to bezprzewodowe słuchawki z rozbudowanym panelem sterowania umieszczonym na lewej muszli. Producentem sprzętu jest włoska marka z pięćdziesięcioletnią tradycją – Meliconi. Jednak linia słuchawek My Sound to nowość w ofercie firmy, która znana jest między innymi z wprowadzenia we Włoszech w latach siedemdziesiątych pierwszej… wirówki do sałaty.
Dane techniczne
Pasmo przenoszenia: 20 – 20 000 Hz
Konstrukcja: nauszne, zamknięte
Przetwornik: 40mm,neodymowe
Impedancja: 32 Ohm
Czas pracy: do 10h
Konstrukcja My Sound Speak Air

Słuchawki wykonano z plastiku, w konstrukcji brak metalowych wzmocnień, jedynie błyszczące nakładki na kopułach nie są ze sztucznego tworzywa. Na pierwszy rzut oka Speak Air są wykonane całkiem nieźle, a ich design sprawia dobre wrażenie. Producent wyraźnie kierował się aktualnymi trendami w produktach młodzieżowych, co gwarantuje pozytywny odbiór urządzenia przez młodsze pokolenie.


Sprzęt jest bardzo lekki i nieźle leży na głowie. Nie uciska a opaska pałąka dobrze rozkłada ów niewielki ciężar. Oznaczenie stron umiejscowiono nietypowo, na siateczkowych maskownicach wewnątrz kopuł, na każdej z nich widnieje napis: „my left” i „my right”.


Jeśli słuchawki rozładują się w trakcie odsłuchu, tryb bezprzewodowy można zamienić na tradycyjny. W zestawie znajduje się odpowiedni kabel a oprócz niego, także przewód USB/micro USB. Bez odpowiedniego pokrowca model – choć składany – raczej nie przetrwa wielokrotnego transportu w torbie czy plecaku, dlatego warto zadbać o pudełko/sztywne etui.Odsłuch

Wydaje się, że niektórzy producenci budżetowych modeli stosują jeden przepis na swoje słuchawki: dużo dołu. Tak też jest tym razem. Podbity bas determinuje brzmienie modelu i wywiera mocny wpływ na pozostałe składowe, uderza miękkimi, snującymi się dźwiękami, które zadowolą amatorów energicznego uderzenia.
Wokale dość spokojnie emanują w swoim zakresie, a czasem – kryją się za basowym kocem. Brzmienie całości jest ciemne i ocieplone. Na pewno nie pojawią się wybicia w górze, gdyż jest ona mocno zdominowana, hi-hat ma czasem trudności z przebiciem się, co można zauważyć np. w utworach „Condolence” czy „London” Benjamina Clementine’a.  
Oczywiście, można się pokusić o kombinacje korektorem graficznym i tutaj możemy uzyskać brzmienie satysfakcjonujące, choć nie dla bardziej wyrobionego ucha. Podstawowy equalizer nie wydobędzie ze słuchawek wiele więcej ale spokojnie dostosuje dźwięk do własnych upodobań. Zastosowanie

Model stworzono do zastosowania przenośnego, ze smartfonami i prostymi odtwarzaczami plików audio i właśnie tak należy go wykorzystać. To nienajlepsze rozwiązanie dla skomplikowanych muzycznych faktur, muzyki jazzowej czy klasycznej, lecz z techno czy pop dadzą dużo “fun-u”. 

Speak Air to słuchawki – gadżet. Odpowiednia personalizacja dźwięku pozwoli wykorzystać ich niewielki potencjał do swoich upodobań, lecz nie należy się spodziewać wzniosłości przy odsłuchu. Najlepiej sprawdzą się jako słuchawki do smartfona, które skutecznie umilą podróż młodej osobie do szkoły czy na wakacje. Z pewnością będą udanym prezentem na wszelką okazję, wliczając w to Dzień Dziecka, Boże Narodzenie czy urodziny.  

Ocena czyli krytyka AudioKrytyka

 

 

zalety

+ lekkie i wygodne
+ bezprzewodowe ze sterownikiem na kopule

Wady

– marne tworzywa
– stosunek jakości do ceny
– przytłumione, skompresowane brzmienie

ocena m100