fbpx

Recenzja słuchawek Encore Live

Encore Rock Live to słuchawki zaprojektowane przede wszystkim do użytku przenośnego. Są one bardzo lekkie, nieduże i składane a kabel, w razie uszkodzenia, można bez problemu wymienić na inny.

 

Dane techniczne

 

Typ: Nauszne – zamknięte
Impedancja: 32 Ohm
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 000 Hz
Czułość: 98 dB/mW
Waga: 125 g (bez kabla)
Przetworniki: dynamiczne, 38mm

 

Konstrukcja Encore Live

 

W zestawie ze słuchawkami znajdują się: sznurowany worek-pokrowiec, przewód z oplotem (z prostymi jackami 3.5 mm) oraz komplet poduszek z wykończeniem welurowym – można uznać, że jak na model za około 150 zł to wyposażenie ponadprogramowe.

 

Encore Live

 

Rock Live składają się w kilku płaszczyznach, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca, jednak ze względu na plastikową, delikatną konstrukcję pałąka warto zadbać o solidniejsze etui niż miękki worek, dołączony przez producenta.

 

Opaskę od wewnątrz wykończono siateczką a od góry skóropodobnym materiałem. Metalowym elementem wzmocniono wysuwaną część konstrukcji do regulowania rozwarcia pałąka. Gniazdo umiejscowiono w lewej muszli a ponieważ dostęp do niego jest bezproblemowy – bez jakiegokolwiek zabudowania – w razie potrzeby kabel dołączany fabrycznie można zamienić na inny, na przykład z mikrofonem, co z pewnością przyda się osobom używającym do słuchania muzyki smartfonów.

 

Uwagę zwraca drobny szczegół w prawej muszli: można tu zauważyć zaślepkę, która zasłania otwór wykorzystywany z lewej strony na gniazdo. Dla producenta używanie jednego odlewu z tworzywa to na pewno ułatwienie, ale tym samym klient ma pewność, z jaką półką produktów ma do czynienia. Nie wpływa to jednak na najistotniejsze sprawy – funkcjonalność słuchawek i ich brzmienie.

 

Odsłuch

 

Rock Live mają spore zadatki na powtórzenie sukcesu Encore Rock Master. To rozrywkowe, angażujące brzmienie bez karykaturalnego podkreślenia basu. Niskie tony odzywają się miękkimi, lekko gumowymi uderzeniami. Są nieźle kontrolowane i dość szybkie, radzą sobie zarówno z partiami syntezatorów (mają spore zejście), jak i gitarą basową. Nie starają się przejąć dowodzenia nad całością i dopuszczają do głosu pozostałe częstotliwości. Dają im jedynie mocno obecną, ciepłą i nasyconą podstawę.

 

 

Kontakt z wokalami jest stabilny – głos prowadzi słuchacza przez instrumenty i pozostaje w centrum uwagi. Choć nieco ulega basowej dominacji, wokale są nasycone, ciepłe, przyjemne i łatwe w odbiorze, delikatnie oddalone.

 

Wysokie tony wykazują zachowawczość: sporany brzmią łagodnie, równo, wprowadzają odpowiednią jasność, ale bez rozległej eskpozycji i detaliczności. Na pewno słuchacza nie czekają tu wybicia, ostrość i sybilanty, ale też nie ma się co spodziewać fajerwerków.

 

Zastosowanie

 

Wygodne, bardzo lekkie słuchawki przenośne do stosowania ze smartfonami, prostymi odtwarzaczami audio podczas codziennych dojazdów do pracy/szkoły.

 

Podsumowanie

 

Do Encore Rock Live przekonają się osoby, które lubią nieduże, miejskie słuchawki a cena takiego produktu stanowi dla nich ważny argument. Warunkiem, by model posłużył dłuższy czas, jest jego staranne przechowywanie – sprzęt wrzucony po użyciu do plecaka (nawet w załączonym worku), nie przetrwa zbyt wielu podróży.

 

 

 

Ocena czyli krytyka AudioKrytyka

 

Zalety

+ dwie pary poduszek w zestawie
+ odpinany przewód
+ rozrywkowe, klarowne brzmienie

Wady

– delikatny plastik
– brak przewodu z mikrofonem i sterownikiem

Encore Live