fbpx

Recenzja słuchawek ISK HF2010

HF2010 to półotwarte słuchawki z oferty firmy ISK, ponieważ inne produkty tej marki, które gościły na łamach Audiokrytyka, sprawowały się zaskakująco dobrze, warto przyjrzeć się i tej konstrukcji. Tym bardziej, że za model trzeba zapłacić jedyne 130-160 złotych.

 

Dane techniczne

 

Typ: Nauszne – zamknięte
Impedancja: 32 Ohm
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 000 Hz
Czułość: 98 dB/mW
Waga: 125 g (bez kabla)
Przetworniki: dynamiczne, 38mm

 

Konstrukcja ISK HF2010

 

Słuchawki zapakowano w pokaźny karton a w zestawie znajduje się obszerny, miękki worek z tkaniny przypominającej welur oraz przejściówka jack 6.3 mm. Kabel przymocowano na stałe do lewej kopuły (długość przewodu wynosi trzy metry) jest ogumowany dość grubo, ale z rozsądkiem – tak, żeby zachować elastyczność i nadmiernie nie obciążać konstrukcji. Przewód między słuchawkami powleczono materiałowym oplotem.

 

ISK HF2010

 

Początkowe rozwarcie pałąka jest nieduże, co powinno ucieszyć osoby o mniejszych gabarytach (regulacja odbywa się skokowo). Nieco trudniej mogą mieć użytkownicy, którzy zwykle rozsuwają opaskę słuchawek niemal do maksimum. W takiej pozycji HF2010 oferują nadal stosunkowo niedużą przestrzeń na głowę.

 

Opaska pałąka to kombinacja: skóropodobnego wyściełania wewnętrznej części, porządnych metalowych widełek i lekko połyskującego plastiku. W skrócie: wizualnie widać tu wyraźną inspirację – jeśli jeszcze można to tak nazwać – słuchawkami Beyerdynamic T90. Tyle, że za wspomniany model niemieckiego producenta trzeba zapłacić dziesięciokrotnie więcej.

 

Ze względu na charakter konstrukcji – półotwarty – izolacja od dźwięków płynących z otoczenia jest nieduża.

 

Odsłuch

 

Niskie tony są dość masywne, nasycone, pulsujące mocną, ale i szybką podstawą. Schodzą w wystarczającym stopniu, żeby poprawnie realizować partie usytuowane w subbasie, nie jest to jednak model, który za zadanie stawia sobie granie właśnie tą składową. Basu nie brakuje, jego podkreślenie jest wyraźne, ale bez przerysowania. HF2010 to rozrywkowa charakterystyka, gdzie oprócz dołu pojawia się sporo wrażeń w pozostałych pasmach.

 

 

Średnica plasuje głos blisko – wokale brzmią miękko, ciepło i intymnie. Nie jest to naturalność, wiernie odzwierciedlająca charakter poszczególnych nagrań (w tym ich mankamenty) a przyjemna w odbiorze, spójna z całością brzmienia ISK HF2010 przestrzeń.

 

Soprany są krótkie, precyzyjne, dość suche, wyraźnie zaznaczone. Przekazują sporo szczegółów, jednak to basowe podkreślenie nadaje charakter całości. Nie są ostre i nieprzyjemnie wybijające się przed szereg, ale rozwinięto je bardziej niż w większości budżetowych produktów. Zamiast jednolitej przestrzeni bez wyrazu, HF2010 proponują spore zróżnicowanie – miarowe, jasne cykanie hi hatu, wybrzmienia blach, wyrazistość damskich głosów.

 

Stereofonia jest poprawna, choć nie oszałamia. Muzyczne plany nie generują uczucia zbytniego ściśnięcia materiału dźwiękowego na środku – jak na sprzęt w tej cenie, jest bardzo dobrze. Niezależnie od tego, z jak dobrych wzorców korzystał producent HF2010, trzeba pamiętać, że to budżetowe słuchawki a tym samym trudno oczekiwać od nich audiofilskiego grania.

 

Zastosowanie

 

Słuchawki o nieco większych wymaganiach sprzętowych, ze względu na półotwartą konstrukcję przede wszystkim do używania w warunkach domowych – do słuchania muzyki, oglądania filmów.

 

Podsumowanie

 

ISK HF2010 z pewnością znajdą swoich fanów, bo to udana półotwarta alternatywa dla szerokiej oferty słuchawek zamkniętych a dodatkowo w tej cenie trudno będzie znaleźć równie atrakcyjną propozycję. Niedrogie słuchawki mogą też być pierwszym krokiem na drodze ku droższym modelom o podobnej konstrukcji – warto potraktować je jako eksperyment i doświadczyć takiego typu grania.

 

 

 

Ocena czyli krytyka AudioKrytyka

 

Zalety

+ stosunek jakości do ceny
+ wygodne
+ półotwarta konstrukcja, alternatywa dla słuchawek zamkniętych, w dobrej cenie
+ rozrywkowe brzmienie, ale bez przebasowienia

Wady

– maksymalne rozwarcie pałąka może być za małe dla osób z dużą głową

ISK HF2010