fbpx

Recenzja głośnika Nillkin Phantom II

Lampa i głośnik Bluetooth w jednym? Właśnie taką kombinację proponuje firma Nillkin. Phantom II to ciekawe wizualnie połączenie ledowego oświetlenia i mini sprzętu do słuchania muzyki.

 

Dane techniczne

 

Bluetooth: Bluetooth CSR 4.0
Zasilanie: DC 5V / 1A
Przetwornik głośnika: 50mm
Impedancja głośnika: 4 Ohm
Pasmo przenoszenia: 80 – 18 000 Hz
LED: 600LM / 5500K-6500K

 

Konstrukcja Phantom 2

 

Gdyby do budowy głośnika zastosowano porządne materiały, można by uznać, że to produkt z nieco wyższej półki: nowoczesny, atrakcyjny design, dotykowy panel sterujący, metalowa osłonka głośnika, modna kolorystyka (połączenie białego i srebrnego). Jednak dość tandetny plastik i widoczne łączenia tworzywa szybko rozwiewają wątpliwości, że Phantom II to coś więcej niż model budżetowy. Im bliższy ogląd, tym więcej drobnych niedoróbek. Nie zmienia to faktu, że głośnik gra bardzo przyzwoicie i działa bez zarzutu.

 

 

Ledowa lampka potrafi dać na tyle dużo światła, że można spokojnie przeglądać gazetę czy czytać książkę. Świecące ramię można przekręcić o 180 stopni i tym samym nachylić je bezpośrednio nad kartkę. Po pełnym naładowaniu baterii głośnik gra około pięć godzin a lampa świeci do ośmiu (dane producenta).

 

Odsłuch

 

W dynamicznej muzyce elektronicznej z nisko osadzonymi partiami basu trochę brakuje dołu (np. Rihanna „We Found Love” czy Skrillex&Rick Ross „Purple Lamborghini”), ale w przypadku miniaturowych głośników Bluetooth to norma. Brzmienie nie jest tu jednak drastycznie odchudzone i z piosenkami, które rozsądnie porcjują niskie tony Phantom II radzi sobie zaskakująco dobrze. Stopa pulsuje mocnymi, ciepłymi uderzeniami a głosom nie brakuje oparcia. Wokale są czytelne, wyraźnie zaznaczone w gronie instrumentów, przyjemnie odzywają się zarówno w nastrojowych balladach, jak i energetycznych, radiowych hitach. Całość brzmi przejrzyście, bez zamulenia czy hałaśliwej, ostrej góry. Jak na tę półkę cenową, nie ma się do czego przyczepić.

 

 

W klubowym „Everything You Never Had” Breach linia basu jest wyraźna, podobnie w przebojach Bruno Marsa czy Talor Swift. Rockowa muzyka też nie traci swojego charakteru – o ile ma się do czynienia z klasyką tego gatunku lub nowoczesnymi odsłonami tej stylistyki. Cięższe brzmienie nie będzie już tak satysfakcjonujące.

 

Zastosowanie

 

Phantom II to świetna propozycja do pokoju dla dzieci/młodzieży, przyjemnie grający gadżet do sypialni, który przy okazji posłuży jako nocna lampka.

 

Podsumowanie

 

Choć tworzywo, z którego wykonano tę specyficzną hybrydę nie jest najlepszej jakości (co czuć też po wadze sprzętu – jest on bardzo lekki), to przy domowym używaniu Phantoma taka obudowa powinna w zupełności wystarczyć. Propozycję Nillkin można śmiało polecić użytkownikom, lubiącym gadżety-urządzenia pełniące kilka funkcji albo osobom, ceniącym nietypowy, nowoczesny wygląd.

 

 

 

Ocena czyli krytyka AudioKrytyka

 

Zalety

+ ciekawy design
+ pomysł na nietypowy prezent dla młodszych słuchaczy

Wady

– jakość zastosowanego plastiku
– brak sterowania głośnością

Nillkin Phantom 2

Podziękowania dla sklepu Mozos.pl za udostępnienie Snab HS-42M do recenzji!