fbpx

Recenzja Manta Karaoke Power Audio SPK5021

Domowy zestaw do karaoke firmy Manta polubią miłośnicy imprez, gdzie każdy może zamienić się w śpiewającą gwiazdę oraz rodzice, szukający rozrywki na urodzinowe spotkania dla dzieci. SPK 5021 to także przenośne radio – dobra propozycja na wakacyjne wyjazdy na działkę.

Dane techniczne
Moc wyjściowa: P.M.P.O. 4000W / 40W (RMS) / 12” woofer
Odtwarzanie: MP3/WMA
Bluetooth: 2.1, zasięg do 10m
Gniazda: USB/SD/MMC/2 x Mic/1 x Gitara
Funkcje: Efekty świetlne Disco LED RGB, Radio FM, Efekt Echo, 5 kanałowy Equalizer, Funkcja pierszeństwa mikrofonu
Pasmo przenoszenia: 40Hz-20KHz
Czułość: 93dB +/-3dB
Funkcje: Efekty świetlne Disco LED RGB, Radio FM, Efekt Echo, 5 kanałowy Equalizer, Funkcja pierszeństwa mikrofonu
Waga: 17 kg
Wymiary: 370x330x612mm
Zasilanie: 110-240 V, 50-60 Hz, Wbudowana bateria 4.5A/12V, Czas pracy na baterii – 5h
W zestawie: Pilot zdalnego sterowania, Mikrofon, Instrukcja, Karta Gwarancyjna
Konstrukcja Manta Karaoke Power Audio SPK5021

W pudełku znajdują się niemal wszystkie akcesoria niezbędne, by móc od razu używać sprzętu. Brakuje tylko baterii do pilota i mikrofonu. Poza tym zestaw jest gotowy do działania, SPK 5021 wyposażono w akumulator co poszerza wachlarz jego zastosowań. Producent podaje, że w pełni naładowane urządzenie pracuje do 5 godzin. Wystarczająco długo, by obsłużyć dziecięcy piknik lub wieczorne ognisko.
Sprzęt waży 17 kilogramów a jego wymiary to: 37x33x61,2 cm. Nie jest to dużo jak na tak rozbudowaną zawartość. A podczas przenoszenia zestawu pomocne okażą się kółka i rączka (umieszczone na tylnej ścianie). Jeśli jednak SPK 5021 ma służyć młodszym użytkownikom, warto zaznaczyć, że do transportu niezbędny będzie ktoś dorosły.
Całość prezentuje się całkiem nieźle – obudowę wykonano z grubego, solidnego tworzywa, głośnik zabezpieczono metalową kratką. Z wyglądu SPK 5021 trochę przypomina mini wieże z lat dziewięćdziesiątych, zwłaszcza przedni panel, gdzie znajdują się: wejścia, equalizer, potencjometry i przełączniki do wyboru trybu pracy/stacji radiowej.
Projektując zestaw pomyślano o przeciętnych użytkownikach, którzy nie są specjalistami od sprzętu audio. Obsługę uproszczono do niezbędnego minimum, zaproponowano wszelkie rozwiązania na wypadek, gdy dysponuje się muzyką na różnych nośnikach (np. smartfon, przenośny dysk). A w sytuacji, gdy nikt z obecnych nie będzie posiadał plików do odtwarzania, można się posiłkować ofertą stacji radiowych. Wśród wielu opcji zestawu warto wymienić także: możliwość podłączenia dwóch mikrofonów, gitary (trzy oddzielne gniazda) oraz efekty wokalowe (reverb i delay).
Odsłuch

Jak już zostało wspomniane, uruchomienie zestawu nie wymaga żadnej wiedzy na temat działania mikrofonu bezprzewodowego/podłączania nagłośnienia. SPK5021 wystarczy wpiąć do prądu, wyciągnąć odpowiednią antenę (są oddzielne: do mikrofonu i radia) i przekręcić jedno z dwóch pokręteł głośności. Wszystkie gniazda, potencjometry sa opisane tak, że nawet młodsi użytkownicy nie będą mieli problemu z wyborem funkcji. A do obsługi odtwarzacza, regulacji głośności, przełączania między stacjami można też używać dołączonego pilota.

Jakość dźwięku nie zwala z nóg, ale, jak już zostało zaznaczone, mamy do czynienia ze sprzętem amatorskim, który nawet nie rości sobie pretensji do bycia zaawansowanym zestawem audio. Wokale są klarowne i wyraźnie słyszalne, brzmienie głosu można dodatkowo wzbogacić o efekty, które dodadzą mu głębi i spotęgują wrażenie scenicznego występu. Oddzielna regulacja głośności wokalu i podkładu umożliwia swobodne dostosowywanie muzyki do śpiewającej osoby. Przekaz radiowy jest stabilny, nie zrywa się, podobnie mikrofonowy. Jest tu wszystko, czego można by oczekiwać od domowego karaoke. Zwłaszcza, że cena SPK5021 nie jest wygórowana. W całym zestawie niepokoi jedynie plastikowa obudowa mikrofonu – najbardziej narażona na uszkodzenia, bo podczas zabawy nietrudno o upuszczenie tego przedmiotu. Zastosowany materiał raczej nie przetrzyma zetknięcia z twardym podłożem.
Zastosowanie

Sprzęt na domowe imprezy karaoke, do używania podczas wakacyjnych wypadów (jeśli podróżuje się samochodem i nie trzeba ograniczać ilości bagażu). Wygodne rozwiązanie dla rodziców organizujących przyjęcia okolicznościowe dla dzieci.
Podsumowanie

Propozycję Manty trzeba potraktować z lekkim przymrużeniem oka. To wielofunkcyjna zabawka dla dzieci i dorosłych, pomysłowe rozwiązanie, które zapewni porcję solidnej rozrywki w czasie rodzinnych spotkań i wieczorów w gronie przyjaciół.


Ocena czyli krytyka AudioKrytyka

zalety

+ wielofunkcyjność
+ wbudowany akumulator
+ różne opcje połączenia: Bluetooth, gniazdo na karty SD, gniazdo USB
+ kompletny zestaw (z mikrofonem i okablowaniem)
+ bezprzewodowy mikrofon
+ łatwość obsługi

Wady

– plastikowa obudowa mikrofonu (łatwa do uszkodzenia)
– dość toporny mechanizm rączki
– oldschoolowe wzornictwo


manta spk 9009